YazılımDjangoGenelPython

Django FastApi Nedir ve Kullanımı | 2023

Django FastApi Nedir ve Kullanımı
Django FastApi Nedir ve Kullanımı

Django FastApi Nedir?

Django FastApi Nedir ve Kullanımı, geliştiricilerin hızla tam özellikli, güvenli ve yüksek performanslı uygulamalar oluşturmasına yardımcı olan açık kaynaklı bir web geliştirme çerçevesidir. Projeleri hızlı ve kolay bir şekilde hayata geçirmesi ve çalıştırması gerekenler için şiddetle tavsiye edilir. Kapsamlı kitaplıklar, modüller ve ekstralar koleksiyonuyla kullanıcılar, web projelerinin temelini oluşturan dinamik uygulamalar oluşturabilir.

Bu yazımızda, işlevsel bir web uygulaması oluşturmak için Django Fast API’nin nasıl kullanılacağını açıklayacağız. Django ile bir proje oluşturmanın temellerine, API uç noktalarıyla görünümler oluşturmaya, Postman istemcisiyle test etmeye, model oluşturma sorgularına ve uygulamalarınızın performansını hızlandırmak için optimizasyon stratejilerine odaklanacağız.

Django ile api yazılabilir mi?

API’ler (uygulama programlama arayüzü), web geliştirmenin önemli bir parçasıdır. Geliştiricilerin çok çeşitli kaynaklardan yazılım uygulama öğelerini kolayca oluşturmasına ve kullanmasına izin vererek geliştirme sürecini çok daha hızlı hale getirir. Geliştiricilerin duyarlı ve ışık hızında API’ler oluşturmasına yardımcı olan popüler çerçevelerden biri Django’dur.

Django, dinamik yükleme, modüler yapı, otomatik veritabanı şeması oluşturma, birleşik kullanıcı kimlik doğrulama sistemi ve diğerleri gibi harika özellikler sunan Python tabanlı bir web çerçevesidir, bu da onu duyarlı ve hızlı API’ler geliştirmek için ideal bir seçim haline getirir.

Bu avantajların yanı sıra Django, API geliştirmeyi geliştiriciler için daha hızlı bir süreç haline getirmek için mevcut veritabanlarıyla entegrasyon da sunar. Geliştiriciler, Django tarafından sağlanan çeşitli araçları kullanarak çok kısa sürede işleyen API’ler oluşturabilir ve bu API’ler daha sonra farklı uygulamalarla sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Tüm bunlar, Django Kullanarak Duyarlı ve Yıldırım Hızında API’ler geliştirmeyi basitleştirir ve çok daha verimli hale getirir.

Django FastApi Nasıl Kullanılır?

FastApi, verimli ve ölçeklenebilir API’ler oluşturmaya yönelik modern, açık kaynaklı bir web çerçevesidir. FastApi, geliştiricilere uygulamalarını kodlarken daha kolay bir deneyim sağlamak için eşzamansız programlama ve tür denetimi gibi en son web teknolojilerinden yararlanır. Bu yazıda FastApi’yi kurmaktan kod yazmaya kadar basit adımlarla nasıl kullanacağımızı tartışacağız.

FastApi’den en iyi şekilde yararlanabilmeniz için, FastApi’yi kullanırken izlenmesi gereken en iyi uygulamalardan bazılarına da bakacağız. Bu makalenin sonunda, FastApi’ye tam olarak aşina olmanız ve projenizi hızla hazırlayıp çalıştırmanız gerekir.

Aslında uzun uzadıya size anlatabilirim ama bir bilgiyi öğrenmenin en iyi yolu kaynağıdır. Buraya giderek fastapi’nin kendi sitesi üzerinden türkçe anlatımına ulaşabilirsiniz. Takıldığınız yerleri yorumdan sorabilirsiniz. İyi kodlamalar dilerim…

Yukarı da paylaşmış olduğumuz Django FastApi Nedir ve Kullanımı paylaşımımızın sonuna geldik.

Kıvırcık yazılımcı olarak Django FastApi Nedir ve Kullanımı konusuna çözüm bulmaya çalıştık. Dilerseniz soru cevap sitemizde bu durumu paylaşabilirsiniz.

Kıvırcık

Yazılım dersleri üzerine yazı paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu