TeknolojiBilgisayarEğitimGenelTelefonYazılım

En Popüler Arama Motorları Nedir

En Popüler Arama Motorları Nedir ?

En Popüler Arama Motorları Nedir – Google, en büyük ve en iyi bilinen arama motoru olmasına rağmen, tek seçenek arama motoru olduğu anlamına asla gelmemektedir.Google’ın kullanıcı verilerini hem kendi hem de üçüncü tarafların kullanımı adına izlediği bilindiğinden dolayı, insanların alternatif bir arama motoru kullanmayı tercih etmelerinin temel nedenlerinden biri olarak gizliliğin artırılması sayılabilmektedir.

Alternatif arama motorları hakkında düşünceleriniz neler bilemiyoruz fakat, kendinize bir arama motorundan ne istediğiniz hakkında bazı sorular sorarak size uygun olan arama moturunu tercih etmeniz söz konusudur.

Mesela ;

Google dışındaki en iyi arama motoru hangisi olabilir?

En güvenli arama motoru hangisi sayılır?

Gizlilik için en iyi arama motoru ne olabilir?

Hangi arama motoru en iyisi sayılmaktadır?

1. Google Arama Motoru – %92 kullanım oranı.

Google, 2020 yılında hala küresel arama pazar payının %90’ından fazlasına sahip olması ile birlikte arama motoru devi olmaya devam ettiği bir gerçektir. Google, kuşkusuz, kullanıcı katılımı söz konusu olduğunda arama motoru alanındaki diğer tüm rakiplerin üzerinde bir platform olarak tercih edilmektedir.

Google’ın başarısı adına en belirleyici faktör ise, kullanıcılara en alakalı sonuçları ve benzersiz kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimlerini en hızlı getiren algoritma olarak bilinmektedir.

2020 yılına gelindiğinde Google’ın öncelikleri önemli ölçüde değişmekle birlikte, artık aramaları kendi yararlarına tutmaya daha fazla odaklanır hale gelmektedir.Google’ın saf organik SERP sayfası geçmişin tozlu bir rafı olarak kalmaktadır. Reklamlar, Bilgi Grafiği, Harita Paketi gibi Google SERP özelliklerinin yanı sıra, SERP’de birinci sıralara yerleşerek, web sitelerinden daha önce olduğu gibi aynı görünürlük elde etme şansı maalesef bulunmamaktadır.

2. Bing Arama Motoru – %2.39 kullanım oranı.

Microsoft / Bing, Google’dan sonra en büyük ikinci arama motoru olma özelliğine sahip bir sistemdir. Kullanımı oldukça kolay, güzel günlük arka plan fotoğrafları ile daha görsel bir deneyim sunma fırsatı yakalarsınız. Bing, sonuçları üzerine getirilerek sesli olarak önizlenebilmekte olan, büyük küçük resimler olarak görüntülenebildiğinden video aramaları için mükemmel bir arama motorudur.Tıpkı Google gibi, Bing de para birimi dönüştürme olarak,  çeviri ve uçuş takibi gibi dahili özellikleride barındıran dolu ve bu sayede onu küresel pazarda kendi başına tutan çok yönlü bir araç haline getirdiği bilinmektedir.Bing Web Yöneticisi Araçları ile ilgili olarak ayrıntılı kılavuzun okunmasının ardından, arama motoru hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilmeniz söz konusudur.

Kıvırcık yazılımcı olarak En Popüler Arama Motorları Nedir konusuna çözüm bulmaya çalıştık. Dilerseniz soru cevap sitemizde bu durumu paylaşabilirsiniz.

Network Marketing Nedir adlı makalemizi okudunuz mu?

Kıvırcık

Yazılım dersleri üzerine yazı paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu