GenelBilgisayarTeknoloji

Hangi Bulut Sürücüyü Neden Tercih Etmeliyim

Hangi Bulut Sürücüyü Neden Tercih Etmeliyim

Hangi Bulut Sürücüyü Neden Tercih Etmeliyim, İlk başta bulut sürücünün ne olduğuna değinelim; bulut sürücüler çeşitli sunuculardan oluşmakta olan oldukça büyük bir ağdır. En İyi 10 Bulut Sürücü ve Özellikleri Her bulut sürücünün farklı yapıları, birbirinden farklı özellikleri, fonksiyonları bulunmaktadır. Eğer bir önekle açıklamak gerekirse iPhone marka bir telefonunuz ile resim çektiğinizde bu resim belleğinizdedir.  Belleğinizde bulunan bu resmi Instagram hesabınıza yüklerseniz bir buluta yüklemiş olursunuz. Fakat Instagram tabiî ki de bulut sürücü değildir. Aslında birçok kişi bulut sürücüleri farkında olmadan da kullanmaktadır. Ancak bilinçli olarak kullanan kullanıcılar  piyasada bulunan bir sürü bulut sürücüden hangisini seçeceklerini şaşırabilmekteler.

En İyi 10 Bulut Sürücü ve Özellikleri

Hangi Bulut Sürücüyü Neden Tercih Etmeliyim

Google Drive Bulut Sürücü Nedir?

Bulut sürücüler arasına yeni katılmış olan Google Drive, tamamen hiçbir ücret almadan depolama alanı sunabiliyor. Ayrıca kendi sistemindeki uygulamaları da kullanıcılara sunuyor. Google Drive ne kadar depolama alanı sunuyor? Google Drive kullanıcılarına tam olarak 5 GB depolama sunuyor. Eğer bu bulut sürücü de 25 GB bir alana sahip olmak istiyorsanız aylık olarak 2.49$ ödemelisiniz. Yine 100 GB bir alana sahip olmak istiyorsanız 4.99$ ödeyebilirsiniz.

Box Bulut Sürücü Nedir?

Özellikle de bireysel kullanıcılara hizmet sunan Box, yine 5 GB gibi bir depolama alanı sunmaktadır. Ayrıca Google Drive bulut sürücüsü gibi ücretsiz olarak hizmet sunuyor. Box bulut sürücüsünün en çok beğenilen özelliği ise içerisinde barındırmış olduğunuz verilerinizin haklarına sadece sizler sahip oluyorsunuz.  

Dropbox Bulut Sürücü Nedir?

Bulut sürücü uygulamaları arasında yine en popüler olan firma Dropbox firmasıdır. Box gibi Dropbox firması da özellikle bireysel kullanıcılara hitap etmektedir. Bireysel kullanıcılara sunmuş olduğu 2 GB depolama alanı nedeni ile rakiplerinden geride gibi gözükmektedir. Ancak 3.parti uygulamalar ile olan senkronizasyonu, arkadaşlarınız ile dosya paylama özelliği gibi bir çok avantajı sayesinde tercih sebebi olabilmektedir.

Hangi Bulut Sürücüyü Neden Tercih Etmeliyim

SkyDrive Bulut Sürücü Nedir?

Microsoft şirketinin bulut sürücüsü olan SkyDrive, piyasada bulunan en kaliteli bulut sürücülerden birisidir. Dünya üzerinde binlerce kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca Office araçlarını da kolay bir şekilde senkronize edebilmektesiniz. Belki de bu yüzden en çok tercih edilen uygulamalar arasında olabilir. Yine SkyDrive, rakiplerine göre depolama alanı olarak 7 GB bir alan sunması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Aylık olarak ise 4.99$ karşılığında tam olarak 100 GB depolama alanına sahip olabiliyorsunuz. Ancak rakipleri kadar kaliteli bir donanım hizmeti sunmadığı da aşikardır.

iCloud Bulut Sürücü Nedir?

iCloud sadece Apple marka ürünlere hizmet sunmaktadır. Bu ürünleri kullanmakta olanlar için oldukça kaliteli bir bulut sürücü olarak bilinmektedir. iCloud ne kadar depolama alanı sunuyor? Kullanıcılarına 5 GB alan sunmaktadır ve yine birçok rakibi gibi bu alan ücretsiz olarak takdim ediliyor. Ayrıca iOS ve Mac kullanıcıları için oldukça kaliteli, çok seçenekli bir hizmet sunuyor.

SugarSync Bulut Sürücü Nedir?

Yine en kaliteli bulut sürücülerden birisi SugarSync sürücüsüdür. Rakipleri gibi 5 GB bir depolama hizmeti sunuyor. Asimetrik senkronizasyon fonksiyonu sayesinde birçok kullanıcı tarafınca tercih sebebidir. Veri yedekleme hizmetini de otomatik olarak yapmakta ve bu sayede kullanıcılara üstün kolaylıklar sağlamaktadır. 100 GB depolama alanı için 14.99$ bir ücret istemektedir.

Hangi Bulut Sürücüyü Neden Tercih Etmeliyim

Amazon Cloud Drive Nedir?

Amazon Cloud Drive rakiplerine göre kendisine hizmet sunan bir sürücüdür. Kullanıcılarına 5 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Ayrıca Amazon’un en iyi hizmetleri ise kitap ve müzik depolama bazında kullanıcılara büyük avantajlar sağladığı bilinmektedir. Fakat bazı senkronizasyon problemleri yaşadığı da bilinmektedir.

OpenDrive Bulut Sürücü Nedir?

Bu hizmet yine birden çok sistemde senkronizasyon fonksiyonu sunmakta ve kullanıcılarına rakipleri gibi 5 GB depolama alanı sunmaktadır. Bağlantınızın bulunduğu her noktada rahatlıkla bağlanabiliyor ve verilerinizi senkronize edebiliyorsunuz. Mobil cihazlar ile de son derece uyumlu olduğu için dikkatleri üzerine toplamaktadır.

Bu hizmet yine birden çok sistemde senkronizasyon fonksiyonu sunmakta ve kullanıcılarına rakipleri gibi 5 GB depolama alanı sunmaktadır. Bağlantınızın bulunduğu her noktada rahatlıkla bağlanabiliyor ve verilerinizi senkronize edebiliyorsunuz. Mobil cihazlar ile de son derece uyumlu olduğu için dikkatleri üzerine toplamaktadır.

Ubuntu One Bulut Sürücü Nedir?

Son derece basit olan ara yüzü ve yine 5 GB masrafsız depolama alanı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ancak bu hizmet özellikle de ubuntu kullanıcılarını baz almıştır. Senkronizasyon fonksiyonu da olan ubuntu one beraberinde fotoğraf ve daha farklı verilerinizi saklayabilmektedir.

Yandex Disk Bulut Sürücü Nedir?

Hangi Bulut Sürücüyü Neden Tercih Etmeliyim sorusunda Yandex.Disk en çok kullanılan bulut sürücüler arasında yerini almaktadır. Yandex Disk özellikleri nelerdir? Deresk; ücretsiz sunmuş olduğu 10 GB alan ile oldukça iddialı bir şekilde kullanıcılarına hizmet sunan sürücü, Yandex.Mail ile beraber bir şekilde çalışmaktadır.  Ayrıca E-posta iletilerinin ekleri için de özel bir alan tutmaktadır. Ekleri bu alanda saklıyor. Ayrıca bu alan yine 10 GB olan depolama alanını hiçbir şekilde etkilememektedir. Türkçe desteğini de esirgemeyen sunucu basit olarak fotoğraf, film, belgeler, müzik parçaları ve benzeri birçok uzantıyı saklamayı sağlamaktadır.

Kıvırcık yazılımcı olarak Hangi Bulut Sürücüyü Neden Tercih Etmeliyim konusuna çözüm bulmaya çalıştık. Dilerseniz soru cevap sitemizde bu durumu paylaşabilirsiniz.

Kıvırcık

Yazılım dersleri üzerine yazı paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu