YazılımCSSHTML

HTML Nedir Css Nedir Nasıl Kullanılır

HTML Nedir Css Nedir Nasıl Kullanılır – HTML’in açılımı Hyper Text Markup Language olarak bilinmelidir.Türkçesi ise Hiper Metin İşaretleme Dili olarak çevrilmektedir.CSS ise, Cascading Style Sheets olarak bilinmektedir. Türkçesi de Basamaklı Biçim Sayfaları olarak çevrilmektedir.Web Programlama ve Tasarlama’ya ilgi duyanların veya yeni başlayanların ilk duyduğu kavramların başında HTML ve CSS gelmektedir.HTML ve CSS iki işaretleme dili ,temelde kullanıcı ile web sitesi arasında bağlantıyı sağlamakta olan Kullanıcı Arayüzünü(UI — User Interface) oluşturmak üzere görev üstlenmektedirler.

Görsel Tabanda HTML ve CSS 

HTML Nedir Css Nedir Nasıl Kullanılır sorusuna devam edelim.

HTML ve CSS ile yazılmış olan kodlar, her tarayıcı bulunan HTML,CSS Çözümleyicisi (Html,CSS Solver) ile çözümlenme işleminin ardından, bizim arayüzümüze görsel bir şekilde aktarılmasına olanak sağlaması ile bilinmektedir.Günlük hayatımızda da herhangi bir işlem için girdiğimiz her site aslında yazılmış koddan ibaret.Biz istek göndererek kodları sunucudan alınca tarayıcımız aldığı kodları HTML ve CSS çözücülerle görsel bir tabana oturtarak, açmış olduğumuz sayfanın tasarımı güzelmiş dediğimiz yapısına büründürmek üzere işlemlerini sağlamaktadır.

Esasında bizim girmiş olduğumuz web sitelerinde bazı yerleri görememe durumumuz, sunucudan kaynaklanabildiği üzere, çözümleyicimizdeki versiyon eskiliğinden de olabileceği konusunda çözüm sonuçları mevcuttur.Buna örnek olarak, Internet Explorer ile Google Chrome arasındaki kullanıcı deneyimi farkını verirsek kafanızda daha net oturtabilirsiniz.

Javascript Nedir Nasıl Kullanılır

Ayrıca bilinmesi gereken bir aşama ise, Javascript aracılığı ile HTML kodları değiştirmektedir.Bu durum dinamik web sayfaları hazırlamayı mümkün kılan bir durum olarak değerlendirilir. En belirgin özelliği ise aynı anda birbiri ile ilişkisi olmayan farklı işlemlerin yapılabilmesi hususudur.Bu durum son derece önemli bir performans tasarrufu sağlaması açısından vurgulanmaktadır.

Javascript, ön yüz geliştiricilerin sıklıkla kullandığı programlama dillerinden bir tanesi olarak bilinmekte ve kullanılmaktadır. HTML ve CSS kodlarını müşteri ile etkileşimli hale getirebilmek için kullanılan bu programlama dili sayesinde, bir web sitesinde elde etmek istediğiniz her türlü durumu sizlere sunduğu bir hizmet türü içerir.İleride ön yüz geliştirici olmak adına düşünceleriniz varsa, HTMI CSS, Javascript ve sonrasında Javascript frameworklerini öğrenebilir ve bu doğrultuda ilerleyebilirsiniz.

Kıvırcık yazılımcı olarak HTML Nedir Css Nedir Nasıl Kullanılır konusuna çözüm bulmaya çalıştık. Dilerseniz soru cevap sitemizde bu durumu paylaşabilirsiniz.

Güncel Torrent Tracker Listesi 2022 Agustos adlı makalemizi okudunuz mu?

Kıvırcık

Yazılım dersleri üzerine yazı paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu