TeknolojiBilgisayarTelefon

Secure Network Internet Lock Yazılımı ve Detaylı Kullanımı

Secure Network Internet Lock Yazılımı ve Detaylı Kullanımı – Günümüzde birçok yazılımlar indiriyor ve bu yazılımları sürekli olarak kullanıyoruz. Bu yazılımlardan bazıları bizlerin istemediği sitelere bağlanıyor olabilmektedir. Bunun yanı sıra yine indirmiş olduğumuz yazılımlardan bazılarından şüpheleniyorsak, zararlı yazılım olabileceğini düşünüyorsak şimdi anlatacağımız program ile bu yazılımların internet ile bağlantılarını kesebiliyoruz. Ayrıca dilediğimiz zaman siteleri de engelleyebiliyor ve güvenli internet ortamı oluşturabiliyoruz. Secure Network Internet Lock Yazılımı ve Detaylı Kullanımı şekline gelirsek;

  • Home panelinden anlık yapılan ayarlara göre çalışma istatistiğini görebilmekteyiz.
  • Rules panelinden tanımlama fonksiyonları bulunmaktadır. Yani yasakladığımız siteleri, yazılımları görebiliyoruz.
  • Log panelinden de bütün yapılan eylemlerin kayıtlarını izleyebiliyoruz.
  • Settings panelinden ise programa admin şifresi ekleyebiliyor ve başkalarının kullanımından gizleyebiliyoruz.
  • Color scheme panelinden ise programın rengini değiştirebiliyoruz.
  • Internet time panelinden ise programın internetten saatin kaç olduğunu öğrenmesini sağlayabilmekteyiz. Bunun faydası ise bilgisayarınızdan saat değiştirerek programı atlatamıyorsunuz.
  • Notifications panelinde ise yine izin verilen ve engellenen uygulamalar için sesler ekleyebiliyoruz.

Internet Lock Yazılımın Kullanımı

Yazılımın kullanım şekline gelirsek ana panelden bütün internete erişimi kesebiliyoruz. Ayrıca Rule name kısmına engellemek istediğimiz siteyi yazıyor ve action kısmına da “disable” ekliyoruz. Bu işlemden sonra “add” butonuna tıklayarak engellenenler listesine ekleme işlemimizi başarıyla gerçekleştiriyoruz. Şimdi ise istisna olarak yani giriş çıkış iznine sahip olan yazılım eklemeyi anlatalım. Ana menüye geliyor ve rules panelinden add butonuna basıyoruz.

Burada ise açılan pencereden yazılım paneline tıklıyoruz. Bunun devamında rule name bölümüne engellemek istediğiniz veya istisna olarak eklemek istediğiniz yazılımı ekleyebiliyorsunuz.  Action panelinden ise allow tercih ediyoruz.  Bu sayede seçmiş olduğumuz yazılım internete tam erişim sağlayacaktır. Unutmayın ki en baştan bütün interneti kapatmıştık. Şu anda yaptığımız işlemler ise internete hangi yazılımların bağlanacağı hususudur.

Dışarıya Bağlantı Akışını Özel Olarak Kapatma

Secure Network Internet Lock Yazılımı ve Detaylı Kullanımına devam edelim. Bu yazılım ile dışarıya bağlantı akışını normal şartlar altında kapatıyoruz. Yani hiçbir yazılım dışarı ile bağlantı sağlayamıyor. Ancak sadece bizim belirlediğimiz yazılımlar bağlantı sağlayabiliyor. Bu durumun tam tersini de yapabiliriz. Bütün yazılımlar dışarıya bağlantı sağlayabilir. Fakat bizim kara listemize ekleyeceğimiz yazılımlar dışarı ile hiçbir şekilde bağlantı sağlayamazlar. Bu sayede sisteminize bulaşmış olan zararlı yazılımlar, Truva atları, keylogger türevleri ve benzeri bütün virüsler dışarı ile bağlantı sağlayamayacakları için %100 güvende olursunuz.

Bu yazılım anti virüs yazılımlarının yanlarına ek olarak koyulabilir ve rahatlıkla kullanılabilir. Hiçbir şekilde çeşitli uyuşmazlıkları oluşturmaz ve başarılı bir şekilde koruma sağlar. Yazılımı nasıl indireceğinize gelirsek internetten araştırarak çok rahat bir şekilde ulaşabileceğiniz linkleri mevcuttur. Fakat bizim tavsiyemiz mutlaka kendi resmi web sitesinden indirmeniz olacaktır.

Kıvırcık yazılımcı olarak Secure Network Internet Lock Yazılımı ve Detaylı Kullanımı konusuna çözüm bulmaya çalıştık. Dilerseniz soru cevap sitemizde bu durumu paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Secure Network Internet Lock Yazılımı ve Detaylı Kullanımı

Secure Network Nedir

Secure Network Nasıl Kullanılır

Kıvırcık

Yazılım dersleri üzerine yazı paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu