ArduinoAsp.NetAsp.Net MVCC#CSSDjangoFlutterHTMLJavaLaravelNode JavaScriptPHPYazılım

Signal’in yeni hamlesi WhatsApp’ı zor durumda bırakacak

WhatsApp kurucusu, geçici CEO ve Facebook eleştirmeni Brian Acton ve eski CEO/şifreleme müjdecisi Moxie Marlinspike ile birlikte zaten yönetim kurulunda. Odak noktasının strateji, iletişim ve vakfın uzun vadeli mali sağlığı üzerinde olacağını söyledi.

“Signal’ın stratejisine rehberlik etmeye, finansal sürdürülebilirliğimizi sağlamaya, Signal’in kamu iletişimini keskinleştirmeye ve genişletmeye ve uygulamayı ve org’u güçlendirmek için gereken diğer her şeye özellikle odaklanarak, Signal CEO’su ve liderliğiyle birlikte çalışacağım” dedi. Whittaker ayrıca Acton’un yerini alacak kalıcı bir CEO arayışına da yardımcı olacak.

Signal’in yeni hamlesi WhatsApp’ı zor durumda bırakacak

Whittaker, Google’ın Andy Rubin de dahil olmak üzere cinsel tacizle suçlanan yöneticilere ödeme yaptığının ortaya çıkmasından sonra Google’ın Açık Araştırma Grubu’nun kurucusu ve bir grev organizatörü olarak öne çıktı. 2019’da arama devinden ayrıldı ve misyon açıklamasına göre “AI sistemlerinin uygulandıkları topluluklara ve bağlamlara karşı sorumlu olmasını sağlamayı” amaçlayan NYU’da AI Now Enstitüsü’nü kurmaya devam etti. Aynı zamanda Federal Ticaret Komisyonu’nun yapay zeka konusunda kıdemli danışmanıdır ve 2020’de Signal Foundation’ın yönetim kuruluna katıldı.

Signal, geçen yıl WhatsApp’ın gizlilik politikası değişikliklerine karşı aldığı tepkinin ardından önemli bir destek aldıktan sonra şu anda 140 milyondan fazla kullanıcı sayıyor. Firefox ile birlikte Signal, veri toplama yoluyla gelirden ziyade gizliliğe kendini adamış birkaç uygulamadan biri. Bu amaçla Whittaker, Washington Post’a verdiği demeçte, “biraz harekete geçen” milyonlarca kullanıcıdan gelen küçük bağışlarla şirketin sağlığını korumaya odaklanmayı planlıyor. “Büyüme hedeflerimiz var, ancak bunlar kar amacı gütmeyen misyonumuz tarafından yönlendiriliyor” dedi.

Kıvırcık

Yazılım dersleri üzerine yazı paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu