TeknolojiBilgisayarGenel

WhatsApp Konuşmaları Nasıl Yedeklenir

WhatsApp Konuşmaları Nasıl Yedeklenir

WhatsApp Konuşmaları Nasıl Yedeklenir, WhatsApp Silinen mesajlar nasıl görünür? Her ne kadar WhatsApp kendiliğinden konuşmalarınızı yedekliyor olsa da istediğinizde siz de kendi yedeklerinizi basitçe alabilirsiniz. Android ve iOS cihazlarınız üzerinde WhatsApp yedeklerini elle almak için yapmanız gerekmekte olan şey olabildiğince kolay. WhatsApp – Ayarlar – Sohbet Ayarları – Konuşmaları Yedekle opsiyonu sayesinde daha bir önceki konuşmalarınıza ait yedekleri çabucak alabilirsiniz.

WhatsApp Konuşma Geçmişini Yedekle

whatsapp konuşmaları geri getirme iphone | Android makineleriniz üzerine yedekleme opsiyonu ne yazık ki fotoğraf belgelerinizi yedeklememektedir. Çünkü Android telefonlarınız üzerinde bulunan medya belgelerini da yedeklemek isterseniz, bir dosya yöneticisi sayesinde /sdcard/WhatsApp/Media klasörü altındaki belgelerinizi de elle yedeklemeniz gerekiyor.

Almış olabildiğiniz yedekleri direkt olarak WhatsApp vasıtasıyla geri yükleme şansınız ne yazık ki yok. Lakin almış olabildiğiniz yedekleri geri yüklemek isterseniz yazılımı kaldırmalı ve sonrasında baştan yüklemelisiniz. Bu sayede yazılım kendiliğinden en son almış olabildiğiniz yedek dosyasını kendisi geri yükleyecektir. Tek yapmanız gerekmekte olan yazılımı ilk çalıştırdığınız sırada yazılımınız gerekmekte olan işlemi takip edebilmektir.

WhatsApp’ı Şifrelemek Veya Kilitleme

whatsapp’ta silinen mesajları geri getirme | Lakin ki akıllı telefonlarınız üstünde ekran kilidi kullanmamaktaysanız, en büyük dertlerinizden birisi eminim ki cihazınızı eline alarak WhatsApp yazışmalarınızı karıştırabilecek olan arkadaşlarınız yada aile fertleriniz olmaktadır. Hatta ekran kilidiniz olsa dahi akıllı cep telefonunuz üstünde WhatsApp’a sizden başka birinin ulaşamayacağından emin olmak isterseniz, kullanabileceğiniz olabildiğince etkili bir üçüncü parti uygulamalar olabildiğini söyleyebilmekteyim.

WhatsApp Kriptolama Nedir Nasıl Yapılır

WhatsApp’ınızı kriptolamak ve meraklı gözlerden uzak tutmak için Android makineleriniz üstünde kullanabileceğiniz en etkili programlardan biri eski ismiyle WhatsApp Lock yeni ismiyle Messenger and Chat Lock’tur.Neredeyse pazarda bulunan tüm mobil mesajlaşma programlarıyla uyumlu biçimde çalışan Messenger and Chat Lock, özel mesajlaşmalarınızı ve SMS’lerinizi kriptolayarak meraklı gözlerden uzak tutmanıza imkân sağlamaktadır. WhatsApp’ı parolalemek için kullanabileceğiniz bu etkili yazılım vasıtası ile bundan böyle haberiniz olmadan özel mesajlaşmalarınızı kimse okuyamayacak.

WhatsApp iletişim hızınızı artırmak istemektedir miydiniz? Peki daha öncesinde akıllı cihazınızın ana sayfası üstünde en çok görüştüğünüz bireylere ait kısa yollar oluşturmayı hiç denediniz mi?

WhatsApp Kısayol Oluşturma

Android makineleriniz üstünde bu işlemi gerçekleştirmek olabildiğince kolay. Tek yapmanız gereken WhatsApp ana menüsü üstünde bulunan daha öncesinde konuşmuş olduğunuz bireylerin yada grup sohbetlerin üstüne uzun bir kaç dakika parmağınızla dokunmak ve açılan yeni bölüm üstünde görünen “Sohbet kısayolu ekle” opsiyonuna dokunmak. Bu sayede bireylere yada gruplara ait konuşma kısayolları akıllı cihazınızın ana ekranının sağ tarafında belirecektir. WhatsApp kısayol oluşturma fonksiyonu ne yazık ki iOS makineler üstünde yer almamaktadır.

WhatsApp Silinen mesajlar nasıl görünür

WhatsApp’da silinen mesajları görebilmek için mesaj silinmeden önce mesajları yedekleyen alternatif uygulamaların kurulu olması gerekmektedir. 3. parti yazılımlar aracılığı ile WP’de bir mesaj silinse bile program veya uygulama onları yedekliyor olacaktır.

Kıvırcık yazılımcı olarak WhatsApp Konuşmaları Nasıl Yedeklenir konusuna çözüm bulmaya çalıştık. Dilerseniz soru cevap sitemizde bu durumu paylaşabilirsiniz.

Kıvırcık

Yazılım dersleri üzerine yazı paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu