GenelBilgisayarEğitimTeknoloji

YouTube Üzerinden Para Nasıl Kazanılır? 2022

  • YouTube Üzerinden Para Nasıl Kazanılır?
  • İnternetten Para Kazanmanın Püf Noktaları
  • Yüksek Kaliteli Videolar Para Kazandırır mı?

Günümüz de oldukça popüler olan internetten para kazanma olanakları arasında YouTube vardır. YouTube sitesinden para kazanabilmeniz için sürekli olarak özgün, hit alacak, oldukça kaliteli olan videolar hazırlamalı ve yüklemelisiniz.

Ayrıca gerek videolar sayesinde gerek farklı yöntemler sayesinde kanalınıza abone de toplamalısınız. İnsanlar sizlerin bu videolarını izledikçe adsense hesabınız ile para kazanacaksınız. Tabi para kazanabilmeniz için ilk olarak kanalınıza bir adsense bağlamalısınız. Adsense reklam ekleyebilmeniz için yine birkaç adet işlem yapmalısınız.

Özellikle de adsense YouTube reklamlarının Türkiye’ye kapanmasının ardından bu işlemler oldukça uğraştırıcı bir hal almıştır ancak konumuz bu değil. YouTube ile para kazanabilmeniz için birbirinden farklı videolar yükleyin ve kanalınıza insanları çekmeye başlayın.

İnternetten Para Kazanmanın Püf Noktaları

YouTube ile para kazanabilmeniz için hiçbir şekilde bıkmadan, sıkılmadan kaliteli videolar yüklemelisiniz. Bu yükleme işlemini de aralıksız olarak güncel bir şekilde yapmalısınız. Ancak üyeliğinizin her daim aktif olması, bazı sebeplerden dolayı hesabınızın kapatılmaması için de ek bir çaba sarf etmelisiniz. Asla çeşitli illegal içerikleri paylaşmamalısınız.

Yüklemiş olduğunuz videolar kesinlikle ilgi çekmelidir ve oldukça yüksek rakamlarda “Dislike” almamalıdırlar. Videoların uzunlukları da uygun olmalıdır ve bu videolardan insanlar sıkılmamalıdır. Videolarınızı arkadaşlarınıza göndererek reklamlara tıklamalarını istememelisiniz ve yine arkadaşlarınıza her gün videolarınızı seyretmeleri için tavsiyelerde bulunmamalısınız.

Çünkü çeşitli algoritmalar ile organik olmayan izlemeler anlaşılabilmektedir. Bu gibi çeşitli püf noktalara dikkat ederek videolarınızı rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

Yüksek Kaliteli Videolar Para Kazandırır mı?

Yüklediğiniz videolarınızı daha yüksek oranlarda izletmek birçok YouTube kanal sahibinin istediği bir şeydir. Kanalınızı açtığınız zaman ilk açtığınız için hitleriniz düşük olacaktır ancak pes etmemeli ve video yüklemeye devam etmelisiniz.

İlk hedefiniz videolarınıza hit çekmek olacaktır. Bunun için de kalitesine güvendiğiniz videoların reklamlarını yapabilir, bazı reklam ağlarına katılarak videolarınızı izlettirebilirsiniz. Ayrıca beğeni sayısı, abone sayısı oldukça yüksek olan bir Facebook veya Instagram sayfası ile de kanalınızı duyurabilir, videolarınızı yayabilirsiniz. Buna Twitter dahildir.

Önemle dikkat etmeniz gereken nokta ise kanalınız beraberinde Facebook sayfasının ilgi alanlarının, kategorilerinin birbirlerine yakın olmaları gerekmektedir. Örneğin bir şarkı videosunu siyaset sayfasında paylaşamazsınız. Paylaşsanız dahi istediğiniz hite ulaşamayabilirsiniz.

Ancak bu şekilde hitleriniz düzenli olarak gelebilir ve ilgi çekebilirsiniz. Eğer kanal içerikleri de birbirine yakın olursa kesinlikle tıklanma oranları daha yüksek olacaktır. Ayrıca videolarınızın sonlarına kanalımıza abone olarak daha fazla video yüklememizi sağlayabilirsiniz gibi cümleler koyabilirsiniz.

Kıvırcık yazılımcı olarak YouTube Üzerinden Para Nasıl Kazanılır? konusuna çözüm bulmaya çalıştık. Dilerseniz soru cevap sitemizde bu durumu paylaşabilirsiniz.

Microsoft Visual Studio Nedir? adlı makalemizi okudunuz mu?

Kıvırcık

Yazılım dersleri üzerine yazı paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu